TODO CAMBIA

Mercedes Sosa - argentyńska pieśniarka niezmiernie popularna w całej Ameryce Łacińskiej zwana przez swoich wielbicieli przydomkiem "La Negra" (Czarna). Przedstawicielka nurtu „Nueva Canción Latinoamericana”. Na jej repertuar składały się pieśni ludowe. Wykonywała utwory chilijskiej pieśniarki Violety Parra, a także argentyńskiego autora tekstów i kompozytora Atahualupy Yupanqui.

Śpiewała o miłości i rewolucji, o rozpaczy ludzi pogrążonych w biedzie i o wolności. Jej głos był najwspanialszym głosem Ameryki Południowej, przesiąknięty trudnym do opisania smutkiem, a jednocześnie wyzwalającym energię do życia. Posiadała moc, która poruszała i podnosiła na duchu. Piosenki Mercedes Sosy zna każdy mieszkaniec Ameryki Południowej. Jej pieśni stały się hymnami, zaś ona sama została legendą.

Na podstawie jej życia i pieśni powstał bardzo ciekawy hiszpańsko - polski projekt „Todo Cambia”, który miał swoją premierę w grudniu 2014 roku Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu i został owacyjnie przyjęty przez publiczność.

 

"Zmienia się to, co widoczne
I co w głębi ukrywane
Zmienia się to, jak myślimy
Świat przeżywa ciągłą zmianę (...)"

 

Todo Cambia, Mercedes Sosa

 

Skład zespołu:

Eva Rufo - śpiew,

Julia Mikołajczak - śpiew,

Julia Rauhut - instrumenty perkusyjne,

Roman Rauhut - gitara,

Michał Gajda - akordeon,

Krzysztof Samela - kontrabas, fletoklarnet.

 

Forma artystyczna:

koncert w formie spektaklu

 

Zobacz RECENZJE

 

">