Tango Fogg

Recenzja na Podsłuchaj (z koncertu w Teatrze Nowym w Poznaniu 10.04.2016): https://podsluchaj.wordpress.com/2016/04/13/tango-pieciu/ 

 

„Tango Fogg to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza,że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów z tamtych lat. Lat, których wspomnienia na zawsze pozostaną dla mnie bezcenne.”

Michał Fogg - prawnuk Mieczysława Fogga

 

Krzysztofie, bardzo dziękuję Tobie i całemu Zespołowi za cudowny wieczór z Foggiem i jego muzyką w Teatrze Starym w Lublinie. Było wspaniale! Nasza publiczność, która szczelnie wypełniła salę również była zachwycona.

Karolina Rozwód - Dyrektor Teatru Starego w Lublinie (facebook)

 

Miałem przyjemność być na tym spektaklu razem z Michałem Foggiem, prawnukiem Mieczysława, i mogę go szczerze polecić (...) miłośnikom starej polskiej piosenki. Usłyszą Państwo kilkanaście znanych przedwojennych szlagierów, które zaprezentuje młody uzdolniony wokalista Radosław Elis, ilustrując nimi swoją ciekawą opowieść o barwnym życiu i karierze estradowej  znanego piosenkarza. Atutem spektaklu jest bardzo nowoczesna, ale nie agresywna aranżacja piosenek. Zespołowi udało się przy tym zachować klimat prezentowanych utworów i nadać im miłe dla ucha brzmienie. Zespół został w Poznaniu wyróżniony tegorocznym Honorowym Złotym Liściem Retro i zaprezentuje program Tango Fogg podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki Retro jeszcze kilkakrotnie

Wojciech Dąbrowski - Dyrektor XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga

 

Morąski Dom Kultury miał wielki zaszczyt gościć wspaniałych artystów w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Sztuki i Zdrowia. Mowa o koncercie „Tango Fogg” - zapomniana piosenka. Ten przecudowny koncert wykonany z nutą wspaniałej poezji przytaczanej z klasą i dowcipem przez wokalistę –  Radosława Elisa, zagrany przez doświadczonych muzyków jest projektem, który powinien reprezentować Polskę na wszystkich scenach i scenach całego świata. Jest jednym z nielicznych najlepszych projektów, które udało mi się zobaczyć i usłyszeć.

Tego typu kultura powinna zasługiwać na najwyższe uznanie. Powinna być pokazywana w telewizji szerokiemu gronu odbiorców. Po to, aby ludzie zaczęli jej doświadczać. Bo tego typu kultura zawsze była wizytówką naszego kraju. Projekt „Tango Fogg” to nie stare piosenki Mietka, tylko coś więcej. Piękne teksty, które pisali niegdyś dla nas najwięksi włożone w usta cudownemu aktorowi Radkowi brzmią jak diamenty, natomiast „Orkiestra” stylizuje brzmienia w najnowocześniejszych aranżacjach, a zarazem odkrywa historię muzyki, którą każdy powinien przerobić, aby zrozumieć jaka powinna być. Całość jest doskonała.

Beata Cetkowska - Morąski Dom Kultury

 

 Tango Fogg - wspaniały koncert. Przypomnienie czym jest prawdziwa piosenka i jak bardzo brakuje takiej muzyki. Czterech świetnych muzyków i wyśmienity Radosław Elis na wokalu.

Tomasz Barton - Dyrektor Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" (facebook)

 

Tango Fogg. Cudowny projekt! Wykonawcy to Radosław Elis - aktor Teatru Nowego w Poznaniu i grupa znakomitych poznańskich muzyków. Piękne nowoczesne, utrzymane w soulowo-jazzowej stylistyce aranżacje okraszone śpiewem, słowem i grą aktorską Radosława Elisa wzbudziły zachwyt mojej publiczności.
Gorąco polecam! Czasem daleko szukamy a tu proszę, mamy pod ręką. Tylko brać

Waldemar Łyczykowski - Dyr. Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim

 

Bardzo dobra propozycja kulturalna. Polecam.

Tadeusz Kielar - Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu (facebook)

 

Koncert świetny!!! (...) Słuchałam płytę i jestem w siódmym niebie... "Nasza jest noc i oprócz niej nie mamy nic"

Małgorzata Laskowska - Iwanowicz - Dyr. Wałeckiego Centrum Kultury (facebook)

 

Z podziękowaniami za wspaniały koncert (...) w imieniu wszystkich pozdrawiam i chylę czoło dla waszego talentu (...)

Maria Starzyńska - Staciawa - Dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie (facebook)

 

W obliczu jeszcze drgających emocji muzycznych, chciałbym złożyć - jak tylko umiem - najserdeczniejsze podziękowania związane z koncertową wizytą zespołu TANGO Fogg w Dobrym Mieście. Odwiedziny tak znakomitego zespołu, któryzaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności w małym notabene warmińskim miasreczku, stały się prawdziwym muzycznym świętem.

Niedziela - 2 sierpnia 2020 r. na długo zapadnie w pamięci uczestników koncertu Tango Fogg. Piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga pięknie zabrzmiały w dobromiejskiej Stodole Kultury. Popularne i lubiane utwory, w nierzadko świeżych i zaskakujących aranżacjach społeczność dobromiejska wysłuchała z pełną uwaga i zaangażowaniem.

Koncert (niebiletowany), pomimo panującej pandemii okazał się niebywałym sukcesem, również frekwencyjnym. Serca dobromieszczan zostały kupione.

Mariusz Kwas - Dyrektor Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Dobrym Mieście