ARTEFAKT

„ArteFakt” – jazzowe trio mieszczącą się stylistycznie w głównym nurcie jazzu (mainstream jazz). W koncercie usłyszeć można fascynacje twórczością Herbie Hancocka i Keith'a Jarret'a - a zwłaszcza tego drugiego, gdyż w repertuarze koncertu znajdują się - obok kompozycji autorskich, utwory z legendarnej płyty Keith'a Jaretta i Jana Garbarka „My Song”. W muzyce tria uwidocznia się również stylistyczne przesunięcie w stronę latin jazzu.Skład zespołu oraz bardzo szeroki i ciekawy repertuar koncertu (odznaczający się interesującymi aranżacjami i świetnym wykonawstwem), stanowi o sile projektu i daje możliwość publicznego doświadczania muzyki takiej, jaka „gra w duszach” artystów zespołu „ArteFakt”.

 

Skład zespołu:

Wojciech Olszewski – fortepian. Ceniony pianista, kompozytor i improwizator, twórca i aranżer wielu orkiestr oraz projektów muzycznych z pogranicza jazzu i muzyki pokrewnej. Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Krzysztof Samela – kontrabas. Instrumentalista z bogatym doświadczeniem scenicznym. Absolwent kulturoznawstwa i filozofii UAM w Poznaniu.

Mirosław Kamiński – perkusja. Absolwent Wydziału Artystycznego o profilu Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Muzyk o szerokim zainteresowaniu z powodzeniem grywający zarówno jazz, blues, pop, fusion i rock (obecny perkusista zespołu „Lombard”).

 

Z triem współpracuje Luis Nubiola – sakson. Kubański alcista Absolwent The National Musical Conservatory Amadeo Roldan w Hawanie.

">